ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » » آشنایی با عجیب‌ترین رفتارهای کودکان و واکنش به آن

آشنایی با عجیب‌ترین رفتارهای کودکان و واکنش به آن

وقتی یک کودک با جيغ‌زدن يا پرخاشگري به خواسته‌های خود می‌رسد چون از این رفتار خود امتیاز و پاداش مي‌گيرد؛ برايش لذت‌بخش است، می خواهیم برخی از رفتارهای کودک و نحوه مناسب برخوردتان با وی را بیان کنیم
 آیا بعضی رفتارهای فرزندتان برایتان عجیب است؟ نگران نباشید، حتی عجیب‌ترین رفتارهای کودکان ممکن است طبیعی باشد و تنها در دوره‌ای خاص ظاهر شوند. ما در اینجا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.
 
بیدار شدن در شب
 
بیداری کودکان در شب امری طبیعی است. اما نگران نباشید زیرا این حالت زیاد طول نمی‌کشد. به محض این که کودکتان با دنیای اطرافش آشنا شود، گریه‌های شبانه او نیز به پایان خواهد رسید.
 
 
تنفر از حمام
 
یک بار کودک شما با لذت به حمام می‌رود و با عروسک آبی‌اش بازی می‌کند اما بار دیگر از رفتن به آنجا امتناع می‌کند گویی از حمام رفتن متنفر است. شواهدی وجود ندارد که چرا کودکان ناگهان از حمام رفتن می‌هراسند اما این حالت به زودی از بین می‌رود. برای کمک به او هر دفعه عروسکی جدید را برایش به حمام بیاورید.
 
 
علاقه به والدین
 
شاید برایتان آزار دهنده باشد که گاهی کودک شما تمام توجه‌اش به همسرتان است. اما نگران نشوید، این رفتار کودکان طبیعی است و به زودی به سمت شما باز خواهد گشت.  بنابراین بهتر است از این فرصت استفاده و کمی استراحت کنید.
 
 
جیغ زدن
 
کودکتان یا برای تجربه‌ای جدید یا برای جلب توجه جیغ می‌زند. اگر دلیل آن اولی باشد، او را تشویق کنید تا با صدایی آرام‌تر با شما ارتباط برقرار کند و اگر دومی است، به او نشان دهید که دلیل توجه شما جیغ‌های او نیست.
 
 
زدن و گاز گرفتن
  
شاید مربی کودکتان به شما بگوید که او کودکان دیگر را می‌زند یا حتی بدتر گاز می‌گیرد. نگران نشوید برای کودکانی که هنوز نمی‌توانند با زبان، احساسات خود را بیان کنند، این رفتار طبیعی است. تنها کافی است به او نشان دهید که این رفتار اشتباه است.
 

توسط : مشاورفا  در تاریخ : 4-07-1394, 23:16   بازدیدها : 611   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .