ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» دکتر فرهنگ هلاکویی
دکتر فرهنگ هلاکویی
 

 

 
فرهنگ هلاکویی نائینی (زاده ۱۰ شهریور ۱۳۲۳ شیراز) جامعه‌شناس، اقتصاددان، مشاور، روان‌شناس، نویسنده و روان‌درمانگر ایرانی-آمریکایی است.

تحصیلات و سوابق دانشگاهی
فرهنگ هلاکویی دارای مدرک دکترا در رشتهٔ «جامعه‌شناسی» و سه فوق‌لیسانس در رشته‌های «روان‌شناسی»، «اقتصاد» و «مشاورهٔ ازدواج، خانواده و کودکان» است. او پیش از انقلاب استاد دانشکدهٔ علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران بوده‌است

قبل از انقلاب
دکتر هلاکویی پس از به پایان بردن تحصیلاتش در آمریکا در سال ۱۳۵۳، به ایران بازگشت. مدتی سرپرست «کمیتهٔ فرهنگی ـ اجتماعی» در «معاونت برنامه ریزی و سیاست گذاری» سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران بود و در دانشگاه تهران نیز به تدریس می‌پرداخت. هلاکویی پس از چند سال به آمریکا بازگشت.

وضعیت کنونی
دکتر هلاکویی در حال حاضر مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز است و به عنوان مشاور ازدواج، خانواده و کودکان در این مرکز مشغول فعالیت است. وی همچنین از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون برنامهٔ تلویزیونی و همچنین رادیویی «رازها و نیازها» را اداره و اجرا می‌کند که در آن به پرسش‌های تلفنی مخاطبان فارسی‌زبان از سراسر دنیا درباره مسائل روان شناختی، اجتماعی، خانوادگی و موارد وابسته می‌پردازد و جنبه‌های مختلف آنها را مورد بحث قرار می‌دهد. وی همچنین سمینارهای دوره‌ای را نیز دربارهٔ مسائل روانی مربوط به رفاه و بهزیستی در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا برگزار می‌کند.[۳] هلاکویی در سال‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱ عضو محفل روحانی سنتا مونیکا بوده است.

از مهمترین آثار ایشان می توان مجموعه تعلیم و تربیت کودکان را نام برد که یک مجموعه جمع آوری شده عظیم از نظرات علم روانشناسی در مورد موضوع تربیت است.

منبع : ویکیپدیا
 
 
 
همچنین برای دسترسی راحتتر میتوانید به صفحه بایگانی هر بخش مراجعه نمائید