ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » » هنگامی که نوجوان شما ناگهان بی احترامی می کند

هنگامی که نوجوان شما ناگهان بی احترامی می کند

هنگامی که نوجوان شما ناگهان بی احترامی می کند

نوجوانان اغلب وقتی به این سن میرسند نسبت به  به پدر و مادر خود بی احترامی میکنند  و این نشان دهنده رشد آنها است  آنها ادعا  میکنند که به استقلال رسیده اند. سالهای نوجوانی را می توان بین دوران کودکی و بزرگسالی دانست   این  رفتارها در نوجوانان طبیعی  است، باید آن را تحمل کرد،  چگونه شما به عنوان یک پدر و مادر واکنش نشان می دهید؟  سالهای نوجوانی سالی است که شخص در دوران کودکی و بزرگسالی گیر کرده و ممکن است  برخی از ناکامی ها را دراین سن مرتکب شوند. در حالی که این ممکن است طبیعی باشد ، باید آن را تحمل نمود، پس چگونه شما به عنوان یک پدر و مادر واکنش نشان می دهید؟
بیشتر فرزندان ، به والدین خود عشق می ورزند ، اما این حالت تنها برای زمانی است که والدین در نهایت محبت و مهربانی با آنها رفتار کنند. در صورتی که نیازهای آنها تأمین نشود ، حس دوری از والدین در آنها شکوفا می شود. همواره پدر و مادر فرزند خود را دوست دارند و این عشق ذاتی است زیرا که  آنها را به دنیا آورده اند ، ولی این به تنهایی برای فرزندان کافی نیست .
شرایط دلخواه
فرزندان به دنبال تأمین نیازهای خود هستند . هر چه بزرگتر می شوند ، انتظارات و نیازهای آنها نیز نمایان تر می شود . اگر پدر و مادر به درستی آنها را درک نکنند و نیازهای عاطفی و مادی آنها تأمین نشوند و در ادامه محدودیت هایی را برای آنها مقرر کنند ، نارضایتی فرزند آغاز می شود و به تدریج این نارضایتی ، تبدیل به تنفر می شود! آنها انتظار دارند که والدین در هر صورت به رشد شخصیتی آنها نیز اهمیت بدهند.
تأثیر شرایط محیطی
علت دیگر تنفرگرایی فرزند ، اثرات شرایطی است که والدین برای آنها فراهم می کنند. همانطور که آنها در محیط بیرون تأثیر پذیر هستند ، شرایط  و جو منزل هم بر آنها موثر است . خیلی از والدین ، با بحث و جدل و استرس های متوالی در منزل ، فرزند را  تحت فشار روحی قرار می دهند. با این اوضاع آنها نمی توانند به درستی بر درس یا فعالیتهای مفید خود در منزل تمرکز کنند . همچنین با وجود شرایط نه چندان مناسب محیط بیرون از منزل ، همچون ، افراد و دوستان ناباب که آنها را همیشه به راه خطا می کشانند ،  فرزند خود را در تنگنا می بیند  و در این  حالت است که  اهانت  و
بی حرمتی به والدین ، از جانب او  آغاز می شود و آنها را اشخاصی خودخواه و بدون ملاحظه می خواند.
راه حل
شاید راه حل آن از نظر برخی بررسی ها آسان باشد،  ولی زمان می برد. شما برای ایجاد عاطفه و محبت با فرزندان خود همواره باید صبور باشید. به آنها عشق بورزید، برای آنها وقت بگذارید و آنها را درک کنید. به صحبت های آنها بطور دقیق گوش فرا دهید. آنها را تشویق کنید تا از دوستان ناباب خود دوری کنند و در این راه از هیچ کمکی دریغ نکنید. آنها را در پیشرفت درس و به سرانجام رسیدن اهدافشان یاری کنید. سعی کنید شرایطی را فراهم آورید که رشد شخصیتی آنها در جهتی مثبت نیل پیدا کند .

توسط : مشاورفا  در تاریخ : 3-07-1394, 11:41   بازدیدها : 1401   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .