مادران تنبل ،دختران تنبل تر

شروع موضوع توسط Nazanin ‏14/10/15 در انجمن خانواده

 1. Nazanin

  Nazanin Moderator عضو کادر مدیریت

  ارسال ها:
  16,244
  تشکر شده:
  60
  امتیاز دستاورد:
  38
  362c0a422a82f28365cda4dc8725aae1.jpg  تحقیقات ثابت کرده مادرانی که تنبل و بی تحرک هستند می توانند الگوی منفی برای کودکانشان در زمینه تحرک باشند و موجب چاقی و تنبلی فرزندانشان می شوند!


  به گزارش سرویس پژوهشی منطقه اصفهان محققان می‌گویند باورها و اعتقادات دخترها می تواند مستقیما از مادرانشان برگرفته شده باشد. نتایج این پژوهش نشان می‌دهد که مادران تاثیر مهمی را بر فعالیت فیزیکی دخترانشان دارند.

  محققان با بررسی چگونگی تاثیر مادران بر فعالیت فیزیکی دختران، گروهی از ثبت نامی‌های کلاس‌های ورزشی را مورد مطالعه قرار دادند. دخترانی که مادران فعال‌تری داشتند، خودشان نیز فعال‌تر بودند.

  دخترانی که مادرانشان باورهای جدی در مورد فواید ورزش منظم داشتند زمان بیشتری را صرف فعالیت و ورزش های ملایم تا قدرتی می‌کردند.

  جالب اینجا بود که تنها زمانی که مادران در حالت بی‌تحرکی به سر می‌بردند دختران نیز فعالیت نداشته و به دیدن تلویزیون یا کار با کامپیوتر می‌پرداختند.

  به گفته محققان این برای مادران مهم است که با شرکت در فعالیت‌های ورزشی برای دختران خود الگو باشند و آنها را برای انجام ورزش ترغیب کنند تا اینکه با بی‌تحرکی خود الگوی رفتارهایی نظیر تماشای تلویزیون، کار با تبلت و کامپیوتر باشند.

  بنا بر این گزارش، به طور کلی زنان و دختران کم‌تحرک تر از مردان و پسران هستند.