روش های مفید و جالب برای سوزاندن کالری

شروع موضوع توسط Nazanin ‏13/10/15 در انجمن رژیم درمانی

 1. Nazanin

  Nazanin Moderator عضو کادر مدیریت

  ارسال ها:
  16,244
  تشکر شده:
  60
  امتیاز دستاورد:
  38
  86623e5583e5a45e5dd8a05c6206ae41.jpg

  با این روش های ساده به راحتی کالری های بدنتان را بسوزانید و لذت و سرگرمی آن ها نیز بهره مند شوید.


  عبدالرضا کریم‌نیا کارشناس تربیت بدنی اظهار کرد: دوچرخه‌سواری نه تنها می‌تواند اوقات فراغت شما را پر کند،بلکه راهی عالی برای ارتقا فیزیک و اندام شما به شمار می‌رود.
  وی ادامه داد: برخی از بهترین فوایدی که با دوچرخه‌سواری می‌توانید به بدنتان برسایند، بالا بردن مصرف اکسیژن بدن، تقویت قدرت عضلانی پاها، تقویت توانایی بدن برای جلوگیری از ساخت اسیدلاکتیک و کاهش درصد چربی بدن می‌باشد.
  وی از دیدگاه قدرتی فواید دوچرخه‌سواری افزود: از دیدگاه قدرتی، دوچرخه‌سواری به دویدن به عنوان یک ورزش قلبی-عروقی ارجحیت دارد، چون در دوچرخه‌سواری شما به طور مداوم علیه یک مقاومت در حال ورزش کردن هستید.

  کارشناس تربیت بدنی افزود: دوچرخه‌سواری عمدتاً فعالتی آئروبیک یا هوازی(به جزء زمانی که از شیبی بالا می‌روید)است، این ورزش برای ریه‌ها که برای ارسال بیشترین میزان اکسیژن به داخل بدن منبسط می‌سوند و قلب که برای انتقال این اکسیژن به تمام بدن ضربان سریع‌تری پیدا می‌کند، مفید است، اساس تناسب اندام عمومی؛ قلب و ریه‌های قوی هستند.
  وی در ادامه تشریح کرد: تنها با چند کیلومتر دوچرخه‌سواری ماهیچه‌هایتان از فواید آن بهره‌مند می‌شوند، عضلات اصلی که به هنگام دوچرخه‌سواری استفاده می‌شوند، و پرورش می‌یابند، عضلات قسمت بالای ران، عضلات پشتی و عضلات ساق پا هستند.
  کریم نیا در ادامه داد: ورزش‌کردن مواد مصرفی به نام اندروفین‌ها را به داخل جریان خون رها می‌کند، اندروفین‌ها حس رضایت و خوشحالی را در بدن ایجاد می‌کنند، در نتیجه به کاهش استرس کمک می‌کنند، به طور طبیعی اگر در محیطی مطبوع و دلپسند دوچرخه‌سواری کنید، سطح رضایت شما بیشتر هم خواهد شد.
  عبدالرضا‌کریم‌نیا کارشناس تربیت بدنی، در پایان افزود: نقش تغذیه در هر ورزشی مهم است، درست مثل هر تمرین ورزشی دیگر، در ورزش‌کردن با دوچرخه هم بایستی تغذیه صحیح را جزء فاکتور‌های مهم قرار دهید، در جلساتی که مدت زمان دوچرخه‌سواری بیشتر و سرعت کمتر است، می‌توانید از چربی‌ها به عنوان سوخت بدن استفاده کنید،در نتیجه لازم نیست قبل از تمرین یک غذای پرکربوهیدرات میل کنید، اما اگر می‌خواهید یک ساعت یا بیشتر دوچرخه‌سواری کنید،برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشید، بهتر است، قبل از تمرین یا در خلال دوچرخه‌سواری کمی کربوهیدرات مصرف کنید، تا سوخت لازم به عضلانتان برسد.