بدخوابی از زمانهای دور

283 بازدید
سوال شده بهمن 21, 1394 در خواب و تغذیه توسط هانا
سلام و خسته نباشین

خانم مجرد28 ساله ام. از نظر روحی روانی مشکلی ندارم.سالم زندگی میکنم.مشکل اخلاقی ندارم....تنها مشکلم بی خوابی است.شبها دیر معمولا 2-3 خوابم میبره.ساعت 6 صبح بیدار میشم.خوابی بسیار سبکی دارم.چون نمیخام در طول روز چرت بزنم تا ساعت 10 در رخت خواب میمانم.اما با کوچکترین صدا بیدار میشم.مدتیه شبها دمنوش اسطوخودوس مینوشم اما کمک زیادی نکرده.این مشکلو تا جایی که یادم میاد همیشه داشته ام. سوالم اینه چرا این مشکلو دارم؟ایا مجبورم دارو مصرف کنم؟

با تشکر
دارای دیدگاه اسفند 1, 1394 توسط بی نام
کسی پاسخگو نیست؟

1 پاسخ

پاسخ داده شده اسفند 16, 1394 توسط ده باشیان
با سلام

همانطور که خودتان ذکر کردید، برنامه خواب نامنظمی دارید. نداشتن کار و هدف در زندگی حتی روزانه هم باعث اتلاف وقت ، به صورت بی نظمی در خواب در می آید. هرچند باید زمینه های اشتغال فکری شما بررسی شود که آیا نگرانی و اضطرابی خاطر شما را کمشغول کرده یا نه؟

بهرحال بدون مصرف دارد خودتان با رعایت پایبندی می توانید به خواب منظمی دست پیدا کنید.برای اینکار هم با تغییرات جزئی مثل نیم ساعت تغییر در همین برنامه خواب فعلیتان شروع کنید. و نیم ساعت را از خواب صبح کم کنید.مثلا به جای اینکه تا ده در رختخواب باشید. 9/30 بیدار شوید و روز بعد 9 به همین ترتیب نی ساعت به خواب اول شب اضافه کنید و زودتر به خواب روید. نتیجه را اطلاع دهید

موفق باشید

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
دارای دیدگاه مرداد 27, 1395 توسط بی نام
با سلام
این چند ماه نوع خوابم را تغییر دادم و به موفقیتهایی هم رسیدم. اما همین که مشکلی برایم پیش میاد بی خوابی هم شروع میشه.اخیرا مشکل خانوادگی برایمان پیش امد که همگی استرس و اضطراب داشتیم. این نگرانی موجب شده بود که من طی یک هفته در مجموع فقط 5-6 ساعت خواب داشته باشم.این بی خوابی مشکلاتی مثل حالت تهوع دائمی سرگیجه و بیحالی و کسلی را موجب شده بود اما با تمام اینها شب هنگام نمیتوانستم بخوابم.
سپاس از توجهتان
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...