چگونگی ارتباط با جنس مخالف و پاسخ های رفتاری مناسب

335 بازدید
سوال شده آذر 23, 1394 در ارتباط توسط بی نام
با سلام و درود. مشکلم اینه که نمی تونم با جنس مخالف که بدونم مجرد هستن رفتار معقول و عادی داشته باشم. حتی الان که سنم بالای 30 شده و قاعدتا باید این مسائل که مربوط به یک دختر 18- 20 ساله است برای من رفع شده باشه. با این رفتار عجیب و دور از انتظار حتی مواردی که می تونست به ازدواج ختم بشه از دست دادم. علی رغم خواستم اگه متوجه بشم کسی بهم توجه داره کاملا موقعیت خودم رو فراموش می کنم و عین یک دختر کم سن زیبا رفتار می کنم اما نمود بیرونی این حرکت که عقب کشیدن است بیشتر نشان دهنده غرور و بی علاقگی است. کاملا سرد و رسمی رفتار می کنم (البته فقط با او) و انتظار دارم طرف مقابل کاملا شیک مثل فیلم های کلاسیک درخواست ازدواج کنند که البته هیچوقت این اتفاق نمیفته. از این گذشته ممکنه این تغییر رفتار من برای اون فرد محسوس باشه و حمل بر بی علاقگی یا ناراحت شدن من از توجه ایشون باشه. بعضی ها می گن باید خودم هم حرکتی کنم و واکنشی نشون بدم ولی واقعا بلد نیستم و در اینجور مواقع حتی زبان بدنم هم از کار میفته. تنها این سوال برام  باقی مونده که چرا با این که همش به خودم می گم اینبار دیگه فرار نمی کنم یک حرکتی می کنم باز وقتی موقعیتش پیش میاد نمی تونم و میگم دفعه بعد و به جای حاضر شدن، خیال پردازی می کنم که حاصلش اینه که واقعیت رو نمی بینم چه مثبت چه منفی.

خودم فکر می کنم دیگه معیاری برای رفتار خودم ندارم یا معیارهایی که داشتم به درد نمی خورن. برام سواله یک خانم که پایبند به مسائل مذهبی است وقتی تصور می کنه یک نفر که فرد مناسبی هست به او توجه نشون می ده چه کار باید انجام بده؟  آیا منتظر بمونه تا تقاضایی به صورت مستقیم و شفاف برای آشنایی بیشتر مطرح بشه و چقدر احتمال داره آقایون به این صورت عمل کنند؟

1 پاسخ

پاسخ داده شده آذر 23, 1394 توسط دکتر مجتبی دلیر
با سلام و ادب

رفتار و انتظار شما نشان از این دارد که دچار تعارضی درونی هستید. یک تعارض رویکرد - رویگردان. یعنی هم می خواهید هم نمی خواهید. حل این نوع تعارض ها البته خیلی هم دشوار نیست اما چون محتوای تعارض مربوط به  رفتار با جنس مکمل و انتخاب همسر است و در این میان مسائل عمیق تری ممکن است وجود داشته باشد بنابراین توصیه می شود در ابتدا برای افزایش خودآگاهی و سپس حل تعارض به یک روان شناس مراجعه بفرمایید.

به روز و به روان باشید

دکتری تخصصی روان شناسی
مرکز مشاوره راه فردا
تلفن تماس :021-88370598 021-88561758
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...