ارتباط

398 بازدید
سوال شده شهریور 12, 1397 در ارتباط توسط حسین
با سلام
ضمن تشکر از شما پسری هستم 29ساله که حدود یک سال است با دختری که همسن خودم هست آشنا شدم و هر دو دارای تحصیلات دانشگاهی هستیم و شاغل و هم اینکه هردو تمایل به ازدواج داریم با توجه به اینکه از لحاظ شخصیتی بسیار مورد قبول هم و مورد احترام یکدیگر هستیم و از لحاظ فرهنگی و رفتاری بسیار دلخواه هم اما فاکتورهای کافی برای ازدواج باهم را نداریم. با این حال علاقه به ادامه ی دوستی در هردو طرف وجود دارد چرا که موجب آرامش و زیباتر شدن زندگی برای هردو طرف هست که گاهی بیم و نگرانی برای آینده از ایجاد وابستگیه بیشتر موجب سردی در این رابطه میشود. چرا که در زمان ازدواج برای هرکدام دل کندن از این رابطه از امروز مشکل تر خواهد شد و نکته اصلی در این رابطه این است که با توجه به علاقه جنسی به همدیگر و هیجان های جنسی من نگران هستم از اینکه این سطح از ارتباط باعث ضربات روحی دوستم در آینده بشود چرا که روحیه حساس و لطیفی دارند.آیا میشود این ارتباط را از لحاظ رفتاری یا ذهنی بگونه ایی مدیریت کرد که در آینده مشکل ساز نشود و آیا این نگرانی با تمرین و ایجاد ظرفیت پذیرش بیشتر در دو طرف به مساله ساده ایی تبدیل خواهد شد و میتوان همچنان از تاثیرات مثبت این رابطه بهرهمند شد  و یا اینکه فاصله گرفتن ازیکدیگر را پیشنهاد می دهید ؟
دارای دیدگاه شهریور 28, 1397 توسط بی نام
باسلام
نحوه آشنایی شما اعم از علت ، مکان و ... خیلی مهم هست. لطفا در این باره کمی توضیح بیشتر دهید.
به شخصه پیشنهاد می کنم اگر واقعا تصمیم به ازدواج دارید هرچه سریعتر سطح ارتباط کم کنید ، البته فاکتور سن خیلی مهمه اگر سن ایشون کمتر بود خیلی خود بود به هر حال...
ببینید مثلا شما الان با ایشون آرامش پیدا می کنید ، اما فرضا بعد از ازدواج شاید مثل قرصی که اثری کمتر روی بدن میتونه بزاره باشه و نتونه برای شما مفید باشه.
این سوال از خودتون بپرسید چرا ایشون ؟ چند دلیل خوب که به ایشون و خانواده شون مربوط هست در نظر بگیرید ، خانواده از مهمترین مسائل هست.
بعنوان مثال اگر سطح مالی خانواده ایشون پایین تر از شما باشه شما راحت تر می تونید ازدواج کنید.
این را هم در نظر بگیرید که وقتی فردی با جنس مخالف خودش ارتباط می گیره خیلی حال میده و ربطی به خصوصیات ایشون خیلی نداره ، همین که دختره کافیه ، صدای نازک و ...
پیشنهاد می کنم هر چه سریعتر با خانواده ها صحبت کنید

1 پاسخ

پاسخ داده شده شهریور 15, 1397 توسط روانشناس
سلام
فاکتورهایی که لازمست باشد و نیست را اگر مایل بودین نام ببرید.

مـریم غفـار
کارشناس ارشد روان شناسی بالینی
مشاوره تلفنی : شماره هوشمند 9099071000 را بدون پیش شماره گرفته و سپس کد 80195 را وارد نمایید
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...