مشاوره

252 بازدید
سوال شده اردیبهشت 27, 1394 در اختلالات روانی توسط taravat
سلام، من دختری هستم 28 ساله، مجرد، فوق لیسانس حقوق، از وقتی به دنیا اومدم، یک اختلالی دارم، به نام اختلال مخچه ای، مخچه همون قسمت مغز هست که مسول حرکات تعادلی بدن هست، و من الان اون قسمت از مغز که مخچه هست رو دارم، ولی سلولهای مخچه رو ندارم، یعنی الان حرکات تعادلی و ظریف رو اصلا نمی تونم انجام بدم، مثلا، نمی تونم الان بند کفشم رو ببندم، نمی تونم گاز روشن کنم، نمی تونم خیاطی کنم، نمی تونم برم کلاس شنا، نمی تونم رانندگی کنم، دکتر من رو از شنا و رانندگی و دوچرخه سواری منع کرده، الان با 28 سال سن، میرم ورزش، مامانم بند کفشم رو میبنده، خودم خیلی خجالت میکشم، به خاطر یک سری مشکلات سر زایمان، باعث شد من دارای این اختلال باشم، الان اصلا نمی تونم کارها رو انجام بدم، با وضعیتی که دارم میتونم ازدواج کنم؟ چون یکی دو خواستگار خوب داشتم، مامانم بهشون نگفته که من مشکل دارم، و باید قبل از خواستگاری مشکلاتم رو بگم بهشون؟ به یک روانشناس گفتم، گفت باید با دکتر مغز و اعصاب که داری مشورت کنی، و من افکار منفی هم خیلی زیاد میکنم، و به اینکه 28 سال پیش، چه اتفاقاتی باعث شد من دارای مشکلات متعدد باشم، زندگی برام بی معنا شده، و اصلا نمی تونم تمرکز کنم و تصمیم بگیرم، افسردگی هم دارم، دارو میخورم، فلوکسیتین 10، چکار کنم برای اینکه اصلا نمی تونم تمرکز کنم و تصمیم گیری کنم، اصلا هدفی در زندگی ندارم.

1 پاسخ

پاسخ داده شده اردیبهشت 27, 1394 توسط نازی قنبری
سلام
دوست عزیز،از اینکه با وجود این شرایط توانسته اید ادامه تحصیل بدهید و فوق لیسانس حقوق بگیرید به شما تبریک میگم.چون می تونستید از شرایطتون به عنوان یک بهانه استفاده کنید و تلاش را کنار بگذارید .شما انسان هدفمند و پرتلاشی هستید ،هرکس در زندگی خود با موانعی روبه رو میشود که از کنترل او خارج است ،یکی از این موانع برای شما نیز این بیماریتان بوده ،اما چقدر شما در ایجاد این موضوع نقش داشتید?!!فکر کردن به اینکه چه اتفاقاتی در 28سال پیش  باعث شده تامن دچار این مشکلا شوم ،نوعی فرار کردن ناهشیارانه از وضعیت موجود است.و این سرعت شما و دقت شما از زندگی می گیرد.مثل راننده ای که به جای اینکه به مسیر جلو و اطرافش تمرکز کند،مدام از ایینه پشت سر خود را می بیند .
یکی از مهمترین مسایلی که باید قبل از ازدواج در مورد ان هردو طرف باهم صحبت کنند ،بیان وضعیت جسمانی و روانی خود است ،پس حتما به این موضوع نیز توجه داشته باشید چون در کوتاه مدت و بلند مدت بر کیفیت روابطتان و حتی سلامت جسمیتان موثر است.
سعی کنید علاوه بر مصرف دارو ،احساسات و افکار خود را با یک روانشناس در میان بگذارید و بانجام رفتارهای جدید ،به خود احساسهای جدید هدیه دهید.مهمترین هدف شما خوب زندگی کردن و شاد بودن است .
درانتها چند پیشنهاد :روابط اجتماعی خود را گسترش دهید.
این تمرین را هر روز انجام دهید :در موقعیت ریلکسی قرار بگیرید ،چشمان خود راببندید،یک نفس عمیق بکشید و سعی کنید در زمان حال باشید و تمام حواس خود را مثل شنوایی،بینایی،بویایی،لامسه،چشایی را به مدت چند دقیقه. به کار بگیرید و روی ان متمرکز شوید.
اهداف و موفقیت هایی که در این مدت به دست اورده اید یادداشت کنید .
چند اهداف کوتاه مدت و قابل دسترسی برای خود تعریف کنید.
حتما ،حتما روزی 10دقیقه الی یک ربع پیاده روی کنید .
خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید و دوست داشته باشید .شاد و سلامت باشید.

نازی قنبری
کارشناس ارشد روان شناسی بالینی
تلفن تماس: 021_23584444
داخلي 1 - کد مشاور 4640
موبایل: 09193809255
دارای دیدگاه اردیبهشت 27, 1394 توسط taravat
سلام، شما طرف صبح هم دفتر مشاوره هستین؟ شماره موبایل مال خودتونه؟ من میتونم تماس بگیرم با شما؟
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...