اختلال سیکلوتایمی-افسردگی

290 بازدید
سوال شده بهمن 24, 1396 در اختلالات روانی توسط بی نام
سلام.

جوان 25 ساله ، لیسانس برق از یکی از دانشگاه های برتر کشور، در حال حاضر سرباز. قد 170 ، وزن 60.

اواخر تابستان به علت میل شدید به خودکشی در بیمارستان بستری و با تشخیص اختلال سیکلوتایمی مرخص شدم. داروهای دپاکین و لیتیوم تجویز کردند ولی بعد از دو ماه به علت عصبانیت شدید و لرزش دست مصرف دارو رو قطع کردم. بعد از یک مدت با حالت تهوع ، سرگیجه ، خواب +14 ساعت در روز، بی میلی به غذا و افسردگی شدید و باز هم افکار خودکشی و خودزنی مواجه شدم و بالاخره تصمیم گرفتم به یک روانپزشک مجرب مراجعه کنم که ایشون با تجویز افکسور 37.5 و دسیتین هر کدام به تعداد 3 عدد در روز برای یک ماه اوضاع رو بهبود دادند. ولی متاسفانه بنا به اتفاقاتی امکان ادامه درمان میسر نشد.

پس از این دوره با افسردگی دوره ای مواجه میشدم. به این صورت که یک هفته نشانه های فوق رو دارم و دو هفته تقریبا نرمال میشم. البته نرم یک آدم افسرده نه عادی (مثلا در روز بیش 10 جمله صحبت نمی کنم مگر اینکه ازم سوالی بشه ولی در عوض در دام افکار منفی نمیوفتم و می تونم به کارای روزانه م برسم.).

متاسفانه شدت دوره های افسردگی هر دفعه قوی تر از دفعه قبل میشه و مقابله باهاش سخت تر! با توجه به اینکه داروهای قوی هم موثر نبودند آیا راه حلی وجود دارد؟

پرفنازین و سیتالوپرام هم قبلا مصرف کردم. این مشکلات رو تقریبا به صورت جدی در 6 سال گذشته داشتم ولی هیچ وقت اینقدر شدید نبوده.

1 پاسخ

پاسخ داده شده بهمن 24, 1396 توسط نازی قنبری
سلام
دوست عزيز،بله راه حل وجود دارد دارو درمانی و روان درمانی در کنار هم برای شما بهترین نتیجه را دارد.اینکه تونستيد از یکی از دانشگاههای برتر فارغ التحصیل شید یعنی اراده قوی و هوش بالایی داشتید پس از این دو ويژگيتون در مسیر درمان هم استفاده کنید و هرگز و هرگز ناامید نشوید.
شاد و سلامت باشید.

نازی قنبری
کارشناس ارشد روان شناسی بالینی
تلفن تماس: 021_23584444
داخلي 1 - کد مشاور 4640
موبایل: 09193809255
دارای دیدگاه بهمن 27, 1396 توسط بی نام
در حال زندگی کنید. امروز و سعی کنید از امروزتان نهایت استفاده را ببرید
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...