درمان اضطراب

295 بازدید
سوال شده فروردین 16, 1396 در اعتیاد توسط ناشناس
باعرض سلام

اینجانب مادری هستم 50 ساله باتحصیلات  کارشناسی ارشد زبان انگلیسی که مدت 20 سال است مدرس زبان میباشم ..پسری دارم که مدت 7 سال مصرف شیشه داشته واکنون 9 ماه است که کنار گذاشته هرچند دراین مدت چند بار لغزش کرده و

لی مساله  ناراحت کننده حالت روحی اوست که بسیار بی حوصله و کم حرف است و خواب زیاد وحالت غمگین دارد. قرص زاناکس مصرف میکند 4 تا 6 عدد درشبانه روز. و مدت 1هفته است که به تشویق من به جلسات NA نیز میرود..از آنجایی که خودش دانشجوی رشته روانشناسی بالینی است و برای ادامه تحصیل نیاز به توجه و تمرکز دارد ، تقاضا دارم راهنمایی بفرمایید چگونه میتوان این حالت افسردگی و اضطرا ب را درمان کرد.. و آیا جلسات NAکافی است یا درمان CBTهم لازم و موثرتر است...باسپاس
دارای دیدگاه فروردین 18, 1396 توسط بی نام
سلام
درمان به روش NA بسیار خوب است. اما بخشی از مشکلات بدون شک مربوط به دوران کودکی و نوجوانی فرزند شماست. بنده روش گروه معتادان گمنام را بسیار قبول دارم. موفق باشید.

1 پاسخ

پاسخ داده شده فروردین 18, 1396 توسط سیداحمدمرتضوی
سلام بر مدرسی توانا

با توجه به تحصیلات خودتون و فرزندتون .نکته ی بسیار مهم این است که شما به عنوان مادر باید پذیرش کنید و برای اون قدم بردارید.

1- اعتیاد به مواد خصوصا شیشه به علت تداخل و مسئله هایی که به وجود می آورد عوارض و زمینه هایی را در فرد به صورت پایدار به وجود می آورد که به صورت همیشگی ماندگار است .

2- هر آنچه از تولد تا زمانی که از دنیا برویم مغز دریافت کند حذف پذیر نمی باشد  . پس به دنبال حذف چیزی نباشید .

3- دو جای بدن آسیب ببیند درمان ناپذیر است . ا- مغز 2- مقعد .// پس آنچه شما انجام می دهید مدیریت است نه درمان . و حذفی وجود ندارد..

4- احتمالا پایه و اساس اضطراب برای شمای مادر است و اون هم به دلیل عدم پذیرش و این که یک خانواده ی تحصیل کرده و فردئ تحصیل کرده دچار چنین وضعیتی شده است غیر قابل دریافت است . واحتمالا شما در واقع مسئولیت هایی را که خود فرزند باید پذیرش کند شما پذیرش می کنید و چون سرانجام مشخص نیست این زمینه  رو ایجاد می کند . پس بهتر است شما روی خودتون کار کنید . و فرزندتون به روشی که دوستان پیش نهاد دادند همراه شوند تا بتوانند در وضعیت متعادل قرار بگیرند .

همراهی با مراکز ترک اعتیاد . و متخصص بالینی برای سلامت روان نیز می تواند کمک خوبی باشد.

کلام آخر پذیرش و واقع بینانه تر عمل کردن و سپردن مسئولیت کارهای فرزندتون به خودش از مهمترین ها می باشد.

پایدار باشید.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09121312713 , 22878323
شنبه و دوشنبه 10 صبح الی 19 خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد بعد ازپمب بنزین ، نرسیده به ظفر ،کوچه ی امانی ، پلاک 2 ، طبقه 5 واحد 9 ، مرکز مشاوره ی راه سبز
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...