ایا اینها علایم بیماری در یک نوجوان است

82 بازدید
سوال شده دی 19, 1395 در اعتیاد توسط بی نام
باسلام. سوال ,درباره نوجوانی ۱۵ساله و معتاد به  بازی های کامپیوتری. که ساعتها بی وقفه مشغول بازیهای کامپیوتری است و  کاملا دارای علایم اعتیاد به کامپیوتر است.شرح حال مختصری از نوجوان,مادر او دارای اختلال شخصیت مرزی است ,مادر و خانواده مادری این نوجوان اعتیاد به سیگار و  الکل   دارند.این نوجوان فرزند طلاق است. روش تربیتی بسیار غلطی داشته. بسیار ناز پرورده و از خود راضی است.در زمینه های بسیار زیادی مشکل دارد, مثلا بیمسیولیتی,ارزشی برای زمان و .. قایل نیست. مثلا ساعتها در دستشویی  به سر میبرد. فقط چند نوع غذای خاص را مصرف میکند و..بسیار در منیوپولیت کردن دیگران مهارت دارد. همه جا باعث عذاب دیگران است چون  هیچ نظم و انضباط زمانبندی ندارد.ایا اینها علایمی از بیماری است,ایا اعتیاد شدید او به کاپیوتر میتواند نشانه گرایش او به اعتیاد به چیزهای دیگر در اینده باشد؟؟؟؟خواهشمندم راهنمایی فرمایید ایا اینها ناشی از تربیت غلط است یا علایمی برای بیماری روانی؟؟
دارای دیدگاه دی 22, 1395 توسط فنایی
سلام ،از اطلاعات داده شده این ویژگی ها ریشه در شرایط محیطی فرد است که متاسفانه برای اصلاح ظاهرا اقدامی صورت نگرفته و فرد مورد نظر کم کم دارای این ویژگیهای شخصیتی ثابت خواهد شد ودر تنهایی های خود افکار منفی بیشتر تقویت شده وباعث آزار رساندن به دیگران میشود
نکته بعدی ، اعتیاد به کامپیوتر صرفا منتهی به اعتیاد دیگر نخواهد شد  در این سن نیاز به تکریم شخصیتی دارد به شیوه صحیح آن .
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...