چه رفتاري با خانواده همسرم داشته باشم كه همسرم محبت اجباري از من توقع نداشته باشه

164 بازدید
سوال شده دی 19, 1395 در ارتباط توسط بی نام
سلام ،همسر من دچار مشكل كم بينايي هستند من تمامي كارهاي منزل رو انجام ميدم و تو تمامي كارهاي ايشون هم كمك ميكنم

ايشون پررو مادري دارند كه ٥٣و٥٩ساله هستند و الحمدالله سلامت هستند ،يك برادر مجرد هم دارند كه از نظر بينايي بهتر از همسر من هستند

ايشون از من توقع دارند كه من خريد خانواده شون رو انجام بدم ،يا هركاري كه با ماشين دارند راننده باشم و انجام بدم و من نمي خوام اين كارو انجام بدم حس بدي به من ميده ،بارها با همسرم صحبت كردم ،ميگه ميدونم وظيفه شما نيست ولي وقتي انجام نميدي من اذيت ميشم و البته واقعا هم اذيت ميشن ،من چكار كنم ؟دلم نمي خواهد محبت اجباري كنم

لطفا راهنمايي بفرماييد اين مسئله تو زندگيم خيلي باعث مشاجره ما ميشه

2 پاسخ

پاسخ داده شده دی 19, 1395 توسط madani
با سلام

درصورت ناتوانی ایشان در انجام کارهایی که فرمودید حتما و بدون تردید به ایشان کمک کنید قبل از اینکه ایشان حتی تقاضا بدهند. این کار اصلا محبت اجباری نیست همکاری است . همانطوری که وقتی یک پا آسیب می بیند پای دیگر وزن بیشتری را تحمل می کند و بدن را به جلو می رانند.

ولی اینکه شما این را محبت اجباری می دانید خودش جای بحث دارد که پیشنهاد می شود با مراجعه به یک روانشناس آن را حل و فصل کنید.

موفق باشید.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09107622133-77957732
نارمك -خيابان سمنگان-كلنيك عصر اميد زندگي
پاسخ داده شده دی 28, 1395 توسط نازی قنبری
سلام
دوست عزیز ،اینکه  در زندگی همراه و کمک حال همسرتان هستید بسیار عاليست ولی در رابطه با محبت اجباری به خانواده همسر ،بهتر است سه مورد اخیر را در ذهنتان با جزئیات لیست کنید و بعد در موقعیت مناسب برای همسرتان با جزئیات ماجرا را تعریف و در نهایت احساس خود را بازگو کنید،ممکنه همسرتان در ابتدا نگران شه و فکر کنه دیگه شما هیچ وقت قصدکمک به خانواده ااش رو ندارید برای همین شروع کنه به توجیه کردن و اینکه ااحساس نگرانی و ناراحتیش رو بازگو کنه،شما فقط و فقط شنونده باشید و در نهایت بهش این اطمینان رو بدید که خودتون همیشه کنارش هستید و در مواقع لزوم هم به خانواده شون یاری می رسونيد ،و کم کم در عمل اون محبتهای اجباری که فکر می کنید تو اون شرایط برادر و پدر مادر همسرتون می تونند خودشون اون کار رو انجام بدن رو کم کنید.
فرصت مناسب برای بیان این موارد و لحن بیان شما در این موضوع اهمیت بسزایی دارد.
شاد و سلامت باشید.

نازی قنبری
کارشناس ارشد روان شناسی بالینی
تلفن تماس: 021_23584444
داخلي 1 - کد مشاور 4640
موبایل: 09193809255
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...