مشکل با خانواده ی دختر برای ازدواج

104 بازدید
سوال شده دی 9, 1394 در ازدواج و طلاق توسط آراد
سلام من یه جوان 20 ساله هستم؛چون اهل جنوب هستم بلوغ عقلی و جنسیم طبق گفته های مشاور خانواده که داشتم هم زودتر فرا رسیده.علاقه مند به یه دختر هستم،آشنا هستیم باهم.ایشون هم به من علاقه شدید قلبی دارن،مشکل ما تنها خانواده ی دختر هستن.خونواده ایشون به من گیر میدن که شوهر عمه ی تو باعث مرگ عموی دختر مورد علاقه ام شده.اینا نسبت به فامیلم کینه دارن.اما با من مشکلی ندارن.الان پدر خونوادش مخالف اصلی هست.با دروغ منو دست به سر میکنه.خبر از رابطه ی من و دخترش هم نداره.
راه حلی میخوام واسه روشن کردم این پدر و یا راضی کردنشون.
ممنونم.

1 پاسخ

پاسخ داده شده بهمن 17, 1394 توسط سیداحمدمرتضوی
سلام آراد

عقل و بلوغ جنسی و شخصیت اگر زودتر شروع شده باشد . اما کامل شدن آن تا 25 سالگی طول می کشد.

خصوصا عقل که در تمام تصمیم گیری ها مهم است .

بهترین راه از این روش است . و نکته ی طرح شده ی شما خیلی مهم و تاثیر گذار است نباید نسبت به آن فراموش کنیم.

 

ببینید مهمتر از دونفر در ازدواج اول خانواده است که باید از نظر شجره نامه/ ساختار خانواده/کیفیت و کمیت عاطفه در خانواده/اعتقادات دینی/سیاسی/روابط خانواده با افراد درجه 1و2/ موقعیت اجتماعی/تحصیلات و شغل اعضای خانواده/تفریحات و سرگرمی/ مرحله رشد و تکامل خانواده/وضعیت سلامت و بیماری/ حوادث و اتفاقات در خانواده /و... مهم است که باید بررسی و همخوانی داشته باشد . وبعد بیش از 20 ویژگی فردی طرفین باید بررسی شود و در نهایت نتیجه آزمون ها و در نهایت 4 گروه و نظر در مورد دو نفر طرح می شود ./ 1 ازدواج کاملا مثبت/2 کاملا منفی /3 نسبتا مثبت /4 نسبتا منفی // روند کار مصاحبه بالینی /آزمون /تفسیر آزمون و مصاحبه بالینی و نظر درمورد وضعیت ازدواج.به 4مورد بالا که ذکر کردم.

خانواده مهمترین مسئله قبل از خود فرد هستند.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09121312713 , 22878323
شنبه و دوشنبه 10 صبح الی 19 خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد بعد ازپمب بنزین ، نرسیده به ظفر ،کوچه ی امانی ، پلاک 2 ، طبقه 5 واحد 9 ، مرکز مشاوره ی راه سبز
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...