ازدواج با فردی با تحصیلات پایین

491 بازدید
سوال شده آذر 21, 1394 در ازدواج و طلاق توسط بی نام
ازدواج دختری با تحصیلات  بالا (دکتری) با مردی با تحصیلات پایین (لیسانس) در حالیکه یکی از معیار های انتخاب دختر تحصیلات بالا بوده و صحیح است؟

2 پاسخ

پاسخ داده شده آذر 21, 1394 توسط روانشناس مثبت
با سلام
دوست عزیز هر فردی برای انتخاب همسر و شریک زندگی خود معیارها و ملاک هایی دارد .با توجه به اشاره خودتون و اهمیتی که تحصیلات برای شما دارد و از طرفی از لحاظ روانشناسی بهتر است زن و مرد از لحاظ تحصیلات به یک اندازه و برای مرد بهتر است بالاتر باشد.چون امکان دارد مرد احساس ضعف و اعتماد بنفس پایین در خود احساس کند و در طول زندگی کمترین درگیری و بحث رو به بالاتر بودن تحصیلات همسرش نسبت دهد.
بهتر است هر فردی با شخص هم کفو و هم شان خود از همه لحاظ ها دست به انتخاب بزند .
دوست عزیز ملاکها و معیارهای خودتون رو مورد بررسی قرار دهید و ببینید آیا می توانید با فردی که تحصیلات پایین تر از شما دارد وارد زندگی شوید.برای معیارهای خودتون خط قرمز قاعل شوید به این معنی که به هیچ عنوان نمی توانید از اون عدول کنید و نادیدش بگیرید و آیا با توجه به ملاکهاتون تحصیلات جز خط قرمز شما محسوب می شود یا نه.موفق و پیروز باشید.
دارای دیدگاه آذر 22, 1394 توسط نرگس مرادی
به نظرمن  تحصیلات سهم زیادی درخوشبختی وآرامش خانواده ندارد اولویت اول اینه که ازنظرعلاقه وسلیقه نزدیک به باشند
دارای دیدگاه آذر 22, 1394 توسط بی نام
متشکر از پاسخ سریع و کامل شما. مشکل دو نکته است 1-بعد از مدت ها به این شک و تردید رسیده ام آیا داشتن تحصیلات هم سطح معیار صحیحی و کمک کننده ای به امر ازدواج است
2- ترس از بالا رفتن سن و تنها ماندن و راضی شدن به موارد پایین تر چهت فرار از تنهایی و شرایط سخت جامعه

هرچند اعتقاد خودم تحمل تنهایی بهتر از تحمل ادم نامناسب است
پاسخ داده شده آذر 23, 1394 توسط روانشناس مثبت
دوست عزیز با توجه به بالا رفتن سطح تحصیلات خانمها و اختصاص بیشتر ظرفیت دانشگاها به خانمها امکان اینکه خانمها با آاقایون با تحصیلات پایین تر از خود ازدواج کنند وجود دارد.اما نکته ای که اینجا مطرح است
1-سایر ملاکها و معیارهای طرفین تا چه اندازه بهم نزدیک است.
2-برای شخص شما تا چه اندازه مساله اختلاف تحصیلات اهمیت دارد.
توجه داشته باشید که ازدواج و انتخاب فرد مناسب و شایسته بعنوان شریک زندگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است پس قبل از ازداج باید بسیار با دقت و حساسیت نسبت به این امر نگاه کرد.موفق باشید.
دارای دیدگاه آذر 23, 1394 توسط بی نام
ممنون از توضیحات کامل شما
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...