پیشقدم شدن دختر در ازدواج

444 بازدید
سوال شده آذر 5, 1394 در ازدواج و طلاق توسط زهرا
باسلام.من دختری 28ساله هستم و مهندسی معماری خوندم والان هم به طور پاره وقت جایی مشغول به کارم.مشکل من اینه گه نمیتونم به جنس مخالف ابراز احساسات کنم  من  مدتی هست از ی پسری خوشم میاد چهارسال از من بزرگتره خیلی دوستش دارم از شخصیتش  خوشم میاد چندین بار در رابطه با کار با هم ملاقات های کوتاهی داشتیم ولی نمیدونم جطور از این احساسم باخبرش کنم....میخوام بدونم ایا اون هم به من چنین احساسی داره یانه....خیلی  باهم نمیتونیم ارتباط صمیمی داشته باشیم وبا هم باشیم چون شرایطش فراهم نمیشه....از طرفی من  لکنت زبان دارم البته زیاد شدید نیست به خاطر همین نمیتونم  زیاد باهاش تلفنی صحبت کنم چون دوستش دارم دچار  استرس میشم و  این کنتم رو شدید میکنه البته توی این ملاقات هایی که با هم داشتیم  ایشون .متوجه  لکنتم نشده....حالا سوال من اینه که اگه از طریق پیام بهش بگم دوستش دارم خیلی بد میشه ؟؟؟؟یا از طریق ی واسطه این کار رو انجام بدم ؟؟؟؟این واسطه خانم باشه یا اقا؟یا به  طریقی به یکی از اعضای خونواده اش بگم تا بهش بگه؟تو رو خدا منو راهنمایی کنید شهرستان هستم دسترسی به مشاور خوب ندارم....ممنونم...لطفا در این مورد بیشتر راهنمایی  کنید که خواستکاری یا پیشنهاد ازدواج دختر به پسر خوبه یا بد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

1 پاسخ

پاسخ داده شده آذر 5, 1394 توسط سیداحمدمرتضوی
سلام زهرا جان

اولین نکته مهم است که شما عنوان کردید که لکنت زبان دارید و در صحبت های با ایشان متوجه نشده اند . شما باید در اولین ارتباط کاری به راحتی با ایشان صحبت کنید در مورد کار و در آن ایشان متوجه ی لکنت شما بشوند خیلی راحت و واکنش ایشان را ببینید.

دوم اینکه شهرستان شما کجا است و شما چه فرهنگ و آداب را دارید . باید سعی کنید آداب را حتما رعایت کنید .

سوم اینکه قبل از هر چیز باید نسبت به خانواده پایبند باشید . و اگر می خواهد بیان شود بهترین کس خانواده می باشد نه افراد درجه 2 و 3 . یا دوستان

مطالب زیر را هم بخوانید و بعد نظرتون را بیان کنید تا بیشتر بتوان راهنمایی کرد.

ببینید مهمتر از دونفر در ازدواج اول خانواده است که باید از نظر شجره نامه/ ساختار خانواده/کیفیت و کمیت عاطفه در خانواده/اعتقادات دینی/سیاسی/روابط خانواده با افراد درجه 1و2/ موقعیت اجتماعی/تحصیلات و شغل اعضای خانواده/تفریحات و سرگرمی/ مرحله رشد و تکامل خانواده/وضعیت سلامت و بیماری/ حوادث و اتفاقات در خانواده /و... مهم است که باید بررسی و همخوانی داشته باشد . وبعد بیش از 20 ویژگی فردی طرفین باید بررسی شود و در نهایت نتیجه آزمون ها و در نهایت 4 گروه و نظر در مورد دو نفر طرح می شود ./ 1 ازدواج کاملا مثبت/2 کاملا منفی /3 نسبتا مثبت /4 نسبتا منفی // روند کار مصاحبه بالینی /آزمون /تفسیر آزمون و مصاحبه بالینی و نظر درمورد وضعیت ازدواج.به 4مورد بالا که ذکر کردم.

شاداب و سربلند باشید

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09121312713 , 22878323
شنبه و دوشنبه 10 صبح الی 19 خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد بعد ازپمب بنزین ، نرسیده به ظفر ،کوچه ی امانی ، پلاک 2 ، طبقه 5 واحد 9 ، مرکز مشاوره ی راه سبز
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...