انتخاب همسر

168 بازدید
سوال شده مهر 6, 1394 در ازدواج و طلاق توسط بی نام
سلام

من 32 سال دارم ومیخواهم همسری انتخاب کنم که سنش نزدیک به من باشه

دوستم خانم پرستاری بهم معرفی کرد

 من دو سوال دارم یکی اگر زن شاغل باشه چه خوبی و چه بدی داره

وهمچنین انتخابم چطوره منظورم اینکه دنبال دختر 20 ساله نباشم دنبال دختری باشم که اختلاف سنیش با من کم باشه

یعنی دخترانی که فاروغ تحصیل شده باشند(کسی که هدفمند باشه)

1 پاسخ

پاسخ داده شده مهر 7, 1394 توسط سیداحمدمرتضوی
سلام

ببینید مهمتر از دونفر در ازدواج اول خانواده است که باید از نظر شجره نامه/ ساختار خانواده/کیفیت و کمیت عاطفه در خانواده/اعتقادات دینی/سیاسی/روابط خانواده با افراد درجه 1و2/ موقعیت اجتماعی/تحصیلات و شغل اعضای خانواده/تفریحات و سرگرمی/ مرحله رشد و تکامل خانواده/وضعیت سلامت و بیماری/ حوادث و اتفاقات در خانواده /و... مهم است که باید بررسی و همخوانی داشته باشد . وبعد بیش از 20 ویژگی فردی طرفین باید بررسی شود و در نهایت نتیجه آزمون ها و در نهایت 4 گروه و نظر در مورد دو نفر طرح می شود ./ 1 ازدواج کاملا مثبت/2 کاملا منفی /3 نسبتا مثبت /4 نسبتا منفی // روند کار مصاحبه بالینی /آزمون /تفسیر آزمون و مصاحبه بالینی و نظر درمورد وضعیت ازدواج.به 4مورد بالا که ذکر کردم.

اما در دو سوال شما

کارمند بودن معایب و حسن های آن بستگی به فرد و نوع نگاه هر کس دارد و در صورتی می توان شما را در این خصوص راهنمایی کرد که شناخت در مورد شما وجود داشته باشد. اما از نظر کلی شما یک بعد اقتصادی / روابط اجتماعی/ تربیت فرزند / امنیت فضای داخلی و خارجی خانواده می باشد.// که می تواند مثبت و منفی بودن را رقم بزند.

اما سوال دوم

فاصله ی سنی 12 سال آسیب است و مهم است فاصله ی سنی در تعامل با موارد بالا ذکر شد قابل تغییر است. ولی بهترین فاصله تا 5 سال می باشد البته این نکته با توجه به شرایط سنی فرق می کند .

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09121312713 , 22878323
شنبه و دوشنبه 10 صبح الی 19 خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد بعد ازپمب بنزین ، نرسیده به ظفر ،کوچه ی امانی ، پلاک 2 ، طبقه 5 واحد 9 ، مرکز مشاوره ی راه سبز
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...