اعتیاد و خیانت

661 بازدید
سوال شده اردیبهشت 10, 1394 در اعتیاد توسط ttt
با سلام زنی 33ساله وشاغل هستم و 8ساله که ازدواج کردم و یه پسر3ساله دارم.ابتدای ازدواج شوهرم سیگارمیکشید و بهم قول داده بود که ترک کند اما بعداز گذشت دوسال از زندگیمان تازه از طرف برادرم که اعتیاد داشت و الان چند سالی هست که ترک کرده متوجه شدم که شوهرم به غیر از سیگار به شیشه هم اعتیاد دارد .من که سیگار کشیدن اونو از اطرافیان مخفی میکردم تصمیم به مخفی کردن اعتیادش هم گرفتم .از اونجایی که شاغل بودم و شوهرم زیاد دل به کار نمیداد تمام بار مشکلات مالی روی دوش من افتاده بود به اضافه  تغییر روحیه و رفتار شوهرم و ترک کار و سلیقه ای کار کردنش . خیلی کارها براش انجام دادم ماشین خریدم اقساط خونه رو تا به امروز دادم براش سرمایه جور کرد تا کار کنه اما بهتر که نشد بدتر هم شد .سطح توقعاتش از من و خونواده ام بالاتر رفت با فامیلم قطع رابطه کرد حتی خونه مامان و بابام هم تنها میرفتم. 2سال پیش پیش مشاور هم رفتیم اما اعتیادش رو کتمان می کرد و تمام مشکلات رو به گردن من و رفتارهای من و خونواده ام مینداخت خلاصه که نتیجه ای نگرفتیم . روی خودم زیاد کار کردم تا رفتارهایی رو که دوست نداره انجام ندم اما راضی نمیشه و بعد از بچه دار شدن هم مشکلات کاری و مالی  و نگهداری از بچه و خونه و ... همه چی رو دوش من افتاده بود.
خبلی از این وضعیت خسته شدم از اونجایی که خیلی دوستش دارم ونمیخوام زندگیمو از دست بدم متاسفانه دچار یه اشتباه بزرگ شدم و اون اینکه ب ای تخلیه خودم با خواستگار قبلیم تماس گرفتم و درد و دل کردمو و باهاش قرار گذاشتم و شوهرم متوجه این موضوع شد و کارمون به کلانتری و تعهد و در نهایت رضایت دادن شوهرم منجر شد .
حالا که 7ماهه از اون موضوع گذشته و شوهرم هم به قول گفته خودش 1ماهه ترک کرده و حتی سیگار هم نمیکشه موضوع خیانت من به خودشو رو کرده و به برادم گفته و حالاهم هر روز سر یه سوال و جواب معمولی جلوی بچه ام داد و بیداد راه میندازه و منو کتک میزنه .
توی حرفاش میگه اگه طلاق میخوای می دم ولی آزارت میدم و آبروت رو میریزم. اگه هم بخوای زندگی کنی باید تا آخر عمر هرچی کار میکنی پولشو به من بدی خونه رو که شراکتی خریدیم به نامم بزنی و حق هیچگونه بحث و حرف زدنی روی حرف منو نداری.
حتی بابت گوشی و خرید وسیله ب ای خودمو همه چیزای دیگه داره محدودم میکنه.
موندم که چکار کنم زندگی یا طلاق ؟؟؟؟

1 پاسخ

پاسخ داده شده اردیبهشت 10, 1394 توسط سیداحمدمرتضوی
سلام

بر اساس اصول آسیب شناسی 1/ چه کار کنیم آسیب به وجود نیاید.2/ اگر آسیب به وجود آمده چه جوری حل کنیم 3/ اگر حل شدنی نیست چه کار کنیم که زمینه آسیب جدید نشود.

بر اساس تصمیم شما نه تنها آسیب را حل نکرده بلکه زمینه ی آسیبهای جدید شده است . اگر تصمیم وراه شما درست باشد شما را نسبت به گذشته در روند بهبودی قرار می دهد.

در مسائل اساسی و مهم با عجله تصمیم نگیرید . با تحلیل بیشتر با حضور در کنار یک متخصص می توانید نتیجه خوبی دریافت کنید. در صورت تمایل در خدمتم.

ضمنا باید به این نکته توجه داشته باشید که مسئله ی به وجود آمده برای شخص خودتون به عنوان یک ابزار قدرت در دست همسر شما قرار گرفته که نوع عملکرد و نگاه شما به آن قدرت اضافه یا برعکس کم خواهد کرد و تصمیم ها و عملکرد های شما بسیار مهم است.

لطفا سوالات و پاسخ های دیگر را بخوانید.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09121312713 , 22878323
شنبه و دوشنبه 10 صبح الی 19 خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد بعد ازپمب بنزین ، نرسیده به ظفر ،کوچه ی امانی ، پلاک 2 ، طبقه 5 واحد 9 ، مرکز مشاوره ی راه سبز
دارای دیدگاه مهر 5, 1395 توسط بی نام
خانوم عزیز عجب کاری کردی هیچی دیگه این رابطه تموم شده هست اعتماد دیگه بر نمیگرده گلم فایده ای هم نداره ادامش نمیخوام مایوست کنم ولی حقیقته
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...