تفاوت سنی زیاد برای ازدواج

900 بازدید
سوال شده مرداد 13, 1394 در ازدواج و طلاق توسط کیمیا
با سلام و خسته نباشید خدمت شما.من دختری ۲۷ ساله هستم.فوق لیسانس دارم و به تازگی درسم تمام شده.آقایی اجازه خواستگاری خواستند که توسط یکی از مسولان دانشگاه من به ایشون معرفی شده بودم.ایشون ۴۱ سال سن دارند و دانشجوی سال آخر دکتری هستند. در آموزش و پرورش استخدام هستند و از لحاظ مالی وضعیت خوبی دارند.ایشون بعد از فوت پدرشون سرپرست خانواده شدن بخاطر همین دیر به فکر ازدواج افتادند.الان پدرم مشکلشون واسه اجازه دادن برای خواستگاری سنشونه.پدرم ایشونو دیدن گفتن آدم بدی به نظر نمیرسیدن فقط بخاطر تفاوت سن که ۱۴ ساله دو دل هستند.به نظر شما این تفاوت سن مشکل سازه؟من چیکار کنم؟

3 پاسخ

پاسخ داده شده مرداد 13, 1394 توسط madani
با سلام

از لحاظ ملاك هاي ديگر چطور؟ آيا تناسب داريد؟

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09107622133-77957732
نارمك -خيابان سمنگان-كلنيك عصر اميد زندگي
دارای دیدگاه مرداد 13, 1394 توسط کیمیا
منظورتون چه ملاک های دیگه ای هست؟خانوادشون تا جایی که من خبر دارم تحصیل کرده و فرهنگی هستند.من خودم در یک خانواده تحصیل کرده هستم.
پاسخ داده شده مرداد 13, 1394 توسط madani
ملاك ها بيشمارند و علاوه بر سن و تحصيل  شامل ظاهر، وضعيت اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي خانواده ها، سلامت جسمي و رواني ، مسائل مذهبي و اعتقادي، همساني فكري و عقيدتي در مسائل اجتماعي و حتي سياسي و  ... مي شوند

علاوه بر اينها ويژگي هاي شخصيتي هم مهم اند. مانند استقلال، مسئوليت پذيري، برون گرايي يا درونگرايي، حسن خلق و ....

راه شناخت اين موارد در تعامل با يكديگر و در طول زمان است. بهره گيري از مشاوره پيش از ازدواج و حتي انجام تستهايي در اين زمينه ميتواند به شما كمك كند.

حال درباره سوال تان. بهتر است سن پسر 8-2 سال(ميانگين 5 سال) از سن دختر بيشتر باشد. ولي با اين حال نمي توان حكم قطعي داد. چرا كه ملاك هاي ديگر هم  بايد مورد توجه قرار گيرد. و در صورت تناسب ديگر ملاك ها اين اختلاف سني مي تواند مورد اغماض قرار گيرد. چراكه ما جوانان 30 ساله اي را داريم كه فرتوت شده اند و در عوض 40 ساله هايي را مي بينيم كه شاداب اند. در صورت نياز به مشاوره قبل از ازدواج خوشحال مي شوم كمكتان كنم.

موفق باشيد.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09107622133-77957732
نارمك -خيابان سمنگان-كلنيك عصر اميد زندگي
دارای دیدگاه مرداد 13, 1394 توسط کیمیا
ممنون از راهنمایی شما بزرگوار.
پاسخ داده شده مرداد 17, 1394 توسط سیداحمدمرتضوی
سلام کیمیا

ببینید مهمتر از دونفر در ازدواج اول خانواده است که باید از نظر شجره نامه/ ساختار خانواده/کیفیت و کمیت عاطفه در خانواده/اعتقادات دینی/سیاسی/روابط خانواده با افراد درجه 1و2/ موقعیت اجتماعی/تحصیلات و شغل اعضای خانواده/تفریحات و سرگرمی/ مرحله رشد و تکامل خانواده/وضعیت سلامت و بیماری/ حوادث و اتفاقات در خانواده /و... مهم است که باید بررسی و همخوانی داشته باشد . وبعد بیش از 20 ویژگی فردی طرفین باید بررسی شود و در نهایت نتیجه آزمون ها و در نهایت 4 گروه و نظر در مورد دو نفر طرح می شود ./ 1 ازدواج کاملا مثبت/2 کاملا منفی /3 نسبتا مثبت /4 نسبتا منفی

مشاوره پیش از ازدواج مهم است در نزد متخصص./ مرکز راه سبز مرکز تخصصی این است ./ 14 سال بسیار بالا است و نزد متخصص اقدام نمایید.

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی
شماره تلفن : 09121312713 , 22878323
شنبه و دوشنبه 10 صبح الی 19 خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد بعد ازپمب بنزین ، نرسیده به ظفر ،کوچه ی امانی ، پلاک 2 ، طبقه 5 واحد 9 ، مرکز مشاوره ی راه سبز
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

...