ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » » جملاتی که نباید به دختران مجرد بگویید

جملاتی که نباید به دختران مجرد بگویید

ازدواج موفق، نگاه آدم‌ها را به خیلی‌چیزها عوض می‌کند. به عنوان مثال، دختری‌ که به مرد رویاهایش رسیده، آرزو می‌کند همه دختران جهان احساس خوشايند او را تجربه کنند و از همين رو، وقتي با دوستان مجردش روبه‌رو مي‌شود، ناخواسته چهره يک نصيحتگر را به‌خود مي‌گيرد. 
اگر شما هم در ‌روزهاي شيرين‌زندگي مشترک‌تان به سر مي‌بريد، بايد مراقب رفتارهايي‌ باشيد که مي‌تواند ميان شما‌ و ‌دوستان مجردتان فاصله بيندازد: جملات اشتباهي که ناخواسته به زبان مي‌آوريد.

در ميان جملات اشتباه، ۵ جمله‌اي که نبايد به دختران مجرد بگوييد از اين قرارند:

نگران نباش، پيدايش مي‌کني
دوست مجرد شما ۳۰ سالگي را رد ‌کرده و هنوز مردي به زندگي‌اش نيامده؟ در چنين شرايطي او را با خودتان که ازدواج کرده‌ايد مقايسه نکنيد و از تلاش براي اميدوار‌کردنش دست برداريد. شايد او فعلا از اين‌که تنهاست لذت مي‌برد و شايد خودش اين سبک زندگي را انتخاب کرده. پس هر‌بار که او را مي‌بينيد، نگوييد نگران نباش، همسر روياهاي تو همين اطراف است و خيلي زود پيدايش مي‌کني.

غصه نخور، خيلي وقت‌داري
دختري‌که همه دوستانش به خانه بخت رفته‌اند، در صورتي‌که خيال ازدواج کردن داشته باشد، مي‌داند که با بالا رفتن سن خيلي از امتيازهايي که در ‌ذهن ديگران دارد را از دست مي‌دهد. احتمالا مرداني‌که به او پيشنهاد ازدواج مي‌دهند، وارد چهارمين و پنجمين دهه زندگي‌شان شده‌اند و احتمالا زماني‌که از کسي خوشش مي‌آيد، رقيب‌هاي جوان‌تري وجود دارند که رسيدن به وصال را برايش سخت کنند، پس دليلي ندارد با دلداري دادن‌هاي بيهوده، او را آزار دهيـد. اگر بخواهيد با کلمات به دوست‌تان ثابت کنيد که هنوز زمان زيادي براي خوشبخت شدن دارد، درواقع به او مي‌گوييد: «زود باش؛ همه فرصت‌هاي خوب را داري از دست مي‌دهي!»

سخت نگير
همه آدم‌ها براي خودشان معيارها و ايده‌آل‌هايي دارند. اين‌که معيارهاي دوست‌تان با ايده‌آل‌هاي شما براي ازدواج فرق مي‌کند، دليل خوبي براي قضاوت‌کردن در مورد او نيست. قرار نيست همه آدم‌ها به يک سبک زندگي کنند، پس مدام به او نگوييد ما هم در آغاز با اين شرايط شروع کرديم. «همسر من هم همه ايده‌آل‌‌هاي مورد نظرم را نداشت يا من هم با خانواده‌اش فلان مشکل را داشتم». شما در مقامي نيستيد که به او درس زندگي دهيد و اگر دوست‌تان از شما تقاضاي مشاوره ‌نکرده، دليلي‌‌ ندارد ملاقات‌هاي‌تان را به جلسات روانشناسي تبديل کنيد.

ممکن است دير شود
اگر دوست‌تان در بهترين زماني‌که يک زن براي بارداري دارد، هنوز مجرد است، با انتقال نگراني‌هاي‌تان به او آزارش ندهيد. مطمئنا او مي‌داند که در ‌چه سن و چه شرايطي قرار دارد و اگر امکان به سرانجام رساندن يک ازدواج را داشت، مسلما اين فرصت را از خود دريغ نمي‌کرد. شايد او هنوز مرد ايده‌آلي را پيدا نکرده و شايد به‌خاطر شرايط خانوادگي و اقتصادي‌اش چنين تصميمي نگرفته است. باور کنيد که او بهتر از هر‌کسي مي‌داند کجاي‌کار است و نيازي ندارد اين موضوع را به او يادآوري کنيد.

اول نظر خودش را بپرسيد
ممکن است او از شما براي انتخاب همسر مناسب کمک گرفته باشد و از اين‌که هر ازگاهي کساني را براي خواستگاري به ‌او معرفي کنيد، استقبال کند اما بهتر است قبل از قرار گذاشتن براي او، در اين مورد نظرش را بپرسيد.

توسط : مشاورفا  در تاریخ : 20-10-1394, 17:13   بازدیدها : 8195   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات
تنهای عاشق در تاریخ : 7 اردیبهشت 1396 00:55
سلام من نیاز به کمک دارم در زمینه ی عشق .16 سالمه کسی هست جوابمو بده یه مشاور میخوام که مشکلمو بهش بگم ولی اطرافم کسی نیس خواهشا کمکم کنین
1