ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » » همه چیز درباره اختلال استرس پس از سانحه

همه چیز درباره اختلال استرس پس از سانحه


اختلال استرس پس از سانحه چه پیامدهایی برای افراد دارد و می تواند چه عوارضی برای آنان ایجاد کند؟
اختلال استرس پس از سانحه یک بیماری روانی است که به‌عنوان یک اختلال اضطرابی طبقه‌بندی می‌شود. این اختلال در نتیجه یک اتفاق تهدید کننده حیات یا یک تجربه دردناک در بیمار ظاهر می‌شود
روان پزشکان در پاسخ به این سؤال که زنان بیشتر دچار این اختلال می‌شوند یا مردان، می‌گویند: زنان دو برابر بیشتر از مردان ممکن است از این اختلال رنج ببرند و تخمین زده می‌شود تقریباً 5 میلیون نفر در ایالات متحده از این بیماری در عذاب باشند.
بلایای طبیعی و حوادث جدی تهدیدکننده حیات فیزیکی و روانی، همگی در بروز این اختلال مقصر هستند.
افراد مبتلابه این اختلال از مشکلات خواب، مشکلات تمرکز، تحریک‌پذیری بالا، خشم، کاهش حافظه، بهت و کابوس‌های شبانه بعلاوه فوبیا و ترس مرضی رنج می‌برند.
در میان علائم خشم مشکلات عمده‌ای را در زندگی اشخاص مبتلا به اختلال پس از سانحه به وجود می‌آورد. خشم یک واکنش مشترک به رویدادهایی است که به نظر می‌رسد ناعادلانه هستند و از فرد یک قربانی ساخته‌اند. بنابراین ممکن است در اکثر بیماران این اختلال، رفتارهای خشونت‌آمیز دیده شود.
اما علائم این اختلال در کودکان چیست؟ یکی از واضح‌ترین علائم شب‌ادراری است. به‌غیراز این علامت، رفتارهای مخرب بعد از ابتلا به این اختلال در کودکان دیده می‌شود.
روان‌درمانی و دارودرمانی ازجمله راهکارهای درمان اختلال استرس پس از سانحه هستند. روان‌درمانی شناختی و استفاده از داروهای ضدافسردگی برای درمان استرس پس از سانحه تأییدشده است.
به‌هرحال حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی هستند و نمی‌توان گفت از این اختلال باید پیشگیری کرد اما بالا بردن دانش در مورد راه‌های کنار آمدن با این اختلال، برای جلوگیری از عود علائم در بیماران بسیار مؤثر است
سلامانه،

توسط : مشاورفا  در تاریخ : 24-06-1394, 22:40   بازدیدها : 1037   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .