ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » به هنگام غم و غصه، “گریه کنید” تا شاد شوید! ‌

به هنگام غم و غصه، “گریه کنید” تا شاد شوید! ‌

به هنگام غم و غصه، “گریه کنید” تا شاد شوید! ‌
مشاورفا | دانشمندان هلندی دریافتند که ۲۰ الی ۹۰ دقیقه بعد از مشاهده یک فیلم غم‌انگیز یا گریه‌آور، احساس خوشحالی به وجود می‌آید.
 
به گزارش مشاورفا به نقل از ایسنا، محققان پس از مطالعه بر روی تاثیر خنده و شادی در سلامت عمومی بدن دریافتند که خنده و شادی بیشترین تاثی را بر حفظ نشاط و افزایش سطح مقاومت بدن دارد.

آن‌ها معتقدند که یکی از راههای رسیدن به شادی بلندمدت عبور از مرحله ناراحتی یا گریه کردن است.

آنها برای اثبات این نظریه با انتخاب دو گروه ۶۰ نفره از افراد عادی از آنها خواستند تا دو فیلم احساسی-عاطفی را تماشا کنند.


دکتر اسمیر گراکنین، متخصص رفتارشناسی از دانشگاه تیلبورگ هلند اظهارکرد: پس از بررسی واکنش داوطلبان به فیلم‌های مورد نظر مشخص شد که اندکی پس از احساس غم و اندوه با مشاهده یک فیلم ناراحت‌کننده، احساسات بینندگان وارد سطح دیگری شده است.

 

محققان معتقدند که فرایند گریه‌کردن عاطفی تنها مختص انسان‌ها بوده و علت آن خروج بدن از مرحله غم‌واندوه با دفع کردن توکسین‌های موجود در بدن است، همچنین گریه کردم منجر به آزاد شدن اندروفینهای مغزی می شود که ضد دردهای طبیعی مغز هستند.

 

گراکنین گفت: پس از آنکه فرایند تغییر رفتار پس از گریه‌کردن را در آزمایشگاه مورد بررسی قرار دادیم، مشخص شد که گریه‌کردن نه‌تنها باعث بازیابی سطح احساسات گذشته می‌شود بلکه احساسات مثبت به نسبت وضعیت قبل از گریه‌کردن را افزایش می‌دهد.

 

وی با انجام آزمایش بر روی دو حالت تغییر سریع و زمان‌بر احساسات پس از گریه‌کردن افزود: در واقع گریه‌کردن به بازگشت سطح احساسات انسان به حالت عادی کمک شایانی می‌کند و به ‌نظر می‌رسد که گریه‌کردن باعث افزایش سطح احساسات پس از یک دوره طولانی‌مدت می‌شود.

گراکنین در ادامه عنوان کرد: این پژوهش نشان‌داد که برخلاف باور موجود، گریه‌کردن باعث افزایش ناراحتی‌ و اندوه نمی‌شود بلکه احساسات را به سمت عادی و شاد سوق‌ می‌دهد. در واقع یافته‌های این تحقیق تنها از عملکرد شرکت‌کنندگان به دست ‌آمده است، چرا که آنها معتقدند که مدتی پس از گریه‌کردن احساس بهتری داشته‌اند

لینک گزارش این تحقیق در ژورنال Motivation and Emotion:

توسط : مشاورفا  در تاریخ : 17-06-1394, 22:32   بازدیدها : 1256   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
نظرات
ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻣﻔﻴﺪ و ﺁﻣﻮﺯﻧﺪﻩ. ﻣﻤﻨﻮﻥ در تاریخ : 2 مهر 1394 07:59
ﺑﺴﻴﺎﺭ ﻋﺎﻟﻲ و ﺁﻣﻮﺯﻧﺪﻩ
1